Bursa Web Tasarımı

Web tasarımı nelerdir diye sorulan bir soruya vereceğimiz yanıt: Tasarım fikirlerinin estetik çizgisinde, bir gaye için belli ilkeler tarafınca yönlendirildiği, düzenlenmiş olduğu ve bunların uygulamaya (tasarımın yazılıma) dönüşmesi işlemleridir. Bu işlemlerin tamamlanmasının arkasından ortaya etken bir web sitesi çıkar. Web tasarımı (etkeninternet sitesi) uygulamasının ardından son kullanıcılar bir web tarayıcısı yardımıyla internet üzerinden internet sitelerine erişebilirler. Web tasarımı nelerdir sorusuna verebileceğimiz en kısa cevap bu olabilir. Peki detaylarıyla ele aldığımızda web tasarımı nelerdir? İyi bir internet tasarımı iyi mi olmalıdır? Anlatmaya başlayalım.


Web Tasarım Unsurları


Tasarımın her dalında olduğu gibi internet tasarımı içinde de belli ana hatlar oluşturularak emekler yapılır. Bunları aşağıda kısa başlıklar halinde sizlere sunuyoruz, kaliteli bir çalışmanın ipuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

Düzen: Kullanılacak grafik ve metinler belli düzende olmalıdır. Web sitelerinin önemli bir hedefi de kullananların ilk bakışta aradıkları bilgiyi hızlıca bulmalarına yardımcı olmaktır. Bu, tasarımın dengeli olması, tutarlılık göstermesi ve bütünlüğünü düzen arasında korumasıyla beraber geçerli olabilecek bir durumdur.

Renk: Renk seçimi alan kişi isteklerine ve amaca bağımlıdır; Bu rahat bir halde yalnızca siyah-beyaz renklerle yapılabilmekle beraberwebuyumlu renkler kullanarak da bir kişininveya bir kuruluşun kişiliği, markası kendisini ifade edebilir.

Grafikler: Web tasarımı için grafikler logo, fotoğraf, clipart yada simgeler şeklinde kullanılabilir. Kullanım kolaylığı açısından oldukça sıkışık bir yapıda olmamalı, sayfanın açılış hızını etkilemeyecek boyutta, internet sayfasının içinde ne olduğu ile uyumlu olmalı, müsaitşekilde konumlandırılmalıdır.

Fontlar: Çeşitli makale tipleri kullanımıyla bir internet sitesinin tasarımstandardını artırabilirsiniz. Çoğu web tarayıcıları yalnızca “webgüvenliyazı tipleri” olarak malum fontları, okunaklı bir şekilde görüntüleyebilir, şundan dolayı tasarımcı olarak yaygınca kabul bulan bu grup içerisindeki fontlarla çalışmaya itina gösterilmesi faydalı olacaktır.

İçerik: İçerik ve tasavvur görsel ve metin yoluyla sitenin vereceği mesajı geliştirmek için birlikte çalışabilir. Okuyucusunu şaşırtmak onlarda heves uyandırmak için istediklerini onlara vermek gerekir, bu halde kullanıcılar sitede daha fazlacazaman geçireceklerdir. Kullanacağınız yazılı metin her vakitalakalı ve faydalı olmalıdır. İçerikle ilgili anahtar kelimeler içermeli, arama motorları için optimize edilmeli ve müsaituzunluğunda olmalarına dikkat edilmelidir.

Kullanıcı Dostu Web Tasarım Oluşturmak


Bir internet sitesi geliştirirken, bir siteyi güzel ve görsel olarak etkisi altına alan hale getirmek için webtasarım temel unsurlarıyla beraber her vakit son kullanıcıyı düşünmeniz gerekir. Kullanıcı dostu ara yüzler aşağıda sıraladığımız faktörlere dikkat edilerek rahatça elde edilebilir.

Navigasyon: Web tasarım sitesi mimarisi yapılandırılırken menüler ve diğer navigasyon araçları kullanıcılarınweb sitesine iyi mi göz attıkları, nasıl arama bitirdikleri dikkate alınarak oluşturulmalıdır. Kullanıcılar için verimli, gereksinim duydukları bilgiyi bulmaya hedefli, sitenin içindekolaylıkla hareket etmeye yardımcı olacak şekilde kurgulanmalıdır.

Multimedya: Tasarımda ilgili video ve ses uyaranları kullananlarınkolay ve süratli bir biçimdeanlayış geliştirmesine, bilgileri kavramasına yardımcı olabilir. Bu durum web sayfasında daha fazla zaman geçirmeleri için ziyaretçileri teşvik edebilir.

Uyumluluk: Sayfanın doğru görüntülenmesini artırmak, her defasında aynı performansı almak için; Farklı tarayıcılarda ve işletim sistemlerinde sorunsuz çalışabilecek bir internet sayfası tasarlamaya itina gösterin.

Teknoloji: Teknolojideki ilerlemelerden faydalanmak tasarımcılara her zaman taze, dinamik ve profesyonel internet tasarımı içinde uygulayacakları izin, hareket ve yenilik katmak için özgürlük verir.

İnteraktif: Tasarım içerisine kullanıcı yorumları ekleyerek etken kullanıcı katılımını ve efkarı umumiye katılımını artırın. E-posta formları ve e-bülten kayıtları sunarak ziyaretçinizi sürekli etkileşimde olduğunuz kullanıcılara dönüştürün.

Web Tasarımı Yaparken Çok Yönlü Düşünmeliyiz


Tüm bu bilgilerin ışığında webtasavvur profesyonelleri olarak doyum edici bir web deneyimi için mükemmel bir kullanıcı dostu arayüz (UI/UX) dizaynı oluşturabiliriz. Kullanılacak tasarımı, kritik planlama ve analiz sürecininpeşinden kullanımı kolay, zarif ve sanat içerikli bir yapı haline dönüştürebiliriz. Tüm bunları yaparken bireysel veya kurumsal alan kişi özelliklerine ve isteklerine dikkat etmeyi unutmamak başarıyı beraberinde getirecektir.

Web tasarımı nedir sorusuna uzunca verebileceğimiz yanıt ise budur. Bu kriterler eşliğinde kaliteli, sağlıklı çalışan ve kullanıcı dostu bir web sitesi elde edilebilir.

Bursa Web Sitesi

Bursa web tasarımı konusunda sizlere hizmet vermenin yanında. En iyi web tasarımı yapan firmalar, en ucuz web tasarımı yapan firmalar konusunda sizlere hizmet sağlamaktayız. Bursa web tasarımı yapımı yanında, İstanbul web tasarımı yapımı, Kocaeli web tasarımı yapımı, İzmir web tasarımı yapımı, Ankara web tasarımı yapımı, Balıkesir web tasarımı yapımı, Çanakkale web tasarımı yapımı, Bandırma web tasarımı yapımı, İnegöl web tasarımı yapımı, Muğla web tasarımı yapımı konularında sizlere hizmet vermekteyiz?

İnternet Sitesi Yaptırmak Kaç Para?

Peki bu web tasarım fiyatları ne kadardır?

Web Tasarım ve İnternet sitesi fiyatları projenin şekline göre değişiklik göstermektedir. Ama Binary Girişim olarak sizlere en uygun fiyatı vereceğimizin garantisini vermekteyiz.