Bursa Ürün Çekimi

Bilim ve teknolojide baş döndüren hızla ilerleyiş ürün marketing formatlarını da değiştirdi. Ciddi kurumlar ürünlerini pazarlayabilmek için web sitelerini kullanmaya başladılar. İnternetten güvenli alış verişin önü da açılınca geniş kitlelere ulaşmak isteyen ürün sahibi şirketlerinternetüstünden ürünlerini pazarlamaya başladılar. Ürün pazarlamak için ürün tanıtıcı birkaç cümle makale yazmak elbetehil değil. Ürünün en can alıcı noktası ürün fotoğrafı… Profesyonel çekilmiş bir ürün fotoğrafı ürünün daha kolay satılmasındaçokönemli bir rol oynuyor. Bunun farkında olan firmalarprofesyonel ürün fotoğraflarını çektirmek için fotoğrafçılarla anlaşıyor. Cazip ücretlerle meydana getirilen ürün çekimlerinin ardından mamüller tanıtıcı birkaç makale ile ve ustalaşmış fotoğraflarla web ortamına aktarılıyor. Ürün fotoğrafçılığı netin her yere girmesiyle gittikçe yaygınlaştı. Ürün sahibi firmalar ürünlerini en iyi biçimde tanıtmak için ürün fotoğrafçılarına gereksinim duyuyorlar. Ürün ve katalog resim çekimi profesyonel her şirketinpazarlama için yaptığı en önemli yatırımlardan biridir. İster dijital ortamda ürün fotoğraflarını yayınlasınlar, isterlerse de katalog resim çekimi sonucunda bir katalog oluştursunlar, sonuçta profestonel şekilde şekilmiş ürün resimleri müşterilere ulaşmak için çok önemlidir.

Ürün Çekimi profesyonel bir iştir.

Ürünlerin cep telefonları ile amatörce çekilerek siteye konulması mamüllerin satışında müspet bir tesir oluşturmayacaktır. Ürünün kaliteli ve ucuz olması web ortamında satışı için yeterli değildir. Ürün hakkındaki müşteride olumlu bir izlenim bırakmanın yolu ürünün görselliğini profesyonelce ön plana çıkarmaktır.

Basitçe Ürün Çekimi Nasıl Yapılır?

Ürün çekimi nasıl yapılır, nelere dikkat etmek gerekirkonulu makalemizde sizlere ürün çekiminde lüzumlu temel ayarlar ve Photoshop‘taki düzenlemeler mevzusundabilgi vereceğiz. Ürün çekimi konusu kaliteli fotoğraf çekimi için dikkat edilmesi gereken bir konudur. Temel rahat birkaç püf noktası ile harika ürün çekimleri yapabilirsiniz.

ürün çekimi örneği

Paraflash kullanma imkanı yoksa durağan ışıklar yada masa üzeri ışıkları kullanılabilir. Birden fazla fer yukarıdan ve yandan ışıkkullanımı 3 boyutlu fotoğraf çekimi için önemlidir. Tripot ürün çekiminde en lüzumlu malzemedir. Bunun sebebisabit ve kolayca ayarlanabilir çekim yapma gerekliliğidir. Ürün çekiminde kullanacağınız yüzey mat yahut parlak olabilir. Özellikle extra parlaklık isteyenler için parlak yüzey tercih edilebilir. Çekilecek ürünün yansımasını alt bölümde görmek için parlak yüzey kullanmak lüzumlu.

Ürün çekiminde paraflash kullanıldığında birden fazla çekim yapmak gerekebilir. Bunun nedeniışık ayarını istenen düzeye getirmek için denemeler yapmak gerektiğidir.

Stüdyo çekimlerinde enstantane 60 (hız) diyafram ( alan değeri) 11 olacak şekilde sabitlemek ve İSO’yu maksimum 300 kullanmak icap eder. Fotoğrafı çekilecek objeden kameranın lensine bakmak ve ona göre ayar yapmak ustalaşmış fotoğrafçıların işi.

Ürün çekimi ile birkaç fotoğraf çekildikten sonrasındakazanmış olduğunuz en iyi fer ayarı ile son fotoğrafınızı da çekebilirsiniz.

Sonraki aşamada fotoğrafı photoshop ortamına almak olacaktır. Photoshopta ilk yapılacak iş fotoğrafın beyaz ayarını yapmaktır. Daha sonra kontrast siyah beyaz ayarı pozlama ayarı yüksek ve düşük ışığı ayarlamak mümkün. Resmin keskinliğini ayarlamak gerekir. Histogram ve kadraj ayarları yapıldıktan sonra filter menüsünde radus ve amount ayarları ön seyretme açıkken yapılırsa işlemler kolayca izlenebilir.

Bir Başka açıdan ürün çekimi

Ürün çekim çadırı ürün çekiminde kullanılacak malzemelerden biridir. Farklı renklerde fonlar ve küp halinde oluşturulan beyaz bir bez ürün çekimi için gerekli… Ürün çekimi yapılacağı için ürünü ön plana çıkarmak temel hedefimiz.

Işık Kaynakları:

Ürün çekiminde ışık kaynağı olmazsa olmaz temel elemanlardan biri. Ürüne derinlik vermek için en az 2 ışıkkaynağı gerekiyor. Küçük ürünleri daha yakından almak için yumuşak ışığa ihtiyacınız var. Ürün çekim çadırı parlak ürünler için kullanılmaz. Bir bardak çekimi yapılacaksa mat alt fon kullanmak yararlı olacaktır.

Bursa Ürün Çekimi

Bursa ürün çekimi fotoğrafçılığı konusunda sizlere hizmet vermenin yanında. En iyi ürün çekimi fotoğrafçılığı firmaları, en ucuz ürün çekimi fotoğrafçılığı firmaları konusunda sizlere hizmet sağlamaktayız. Bursa ürün çekimi fotoğrafçılığı yanında, İstanbul ürün çekimi fotoğrafçılığı, Kocaeli ürün çekimi fotoğrafçılığı, İzmir ürün çekimi fotoğrafçılığı, Ankara ürün çekimi fotoğrafçılığı, Balıkesir ürün çekimi fotoğrafçılığı, Çanakkale ürün çekimi fotoğrafçılığı, Bandırma ürün çekimi fotoğrafçılığı, İnegöl ürün çekimi fotoğrafçılığı, Muğla ürün çekimi fotoğrafçılığı konularında sizlere hizmet vermekteyiz?

Bursa Ürün Çekimi Fotoğrafçılığı Fiyatları

Peki bu ürün çekimi fotoğrafçılığı fiyatları ne kadardır?

ürün çekimi fotoğrafçılığı fiyatları projenin şekline göre değişiklik göstermektedir. Ama Binary Girişim olarak sizlere en uygun fiyatı vereceğimizin garantisini vermekteyiz.