Bursa Sosyal Medya

Sosyal medya nedir?
Sosyal Medya, kullanıcısının kendi ürettiği içinde ne olduğu yayınladığı ve paylaşmış olduğu online bir ağdır. Sosyal medya birçok kişi ve kurumtarafındanaktif olarak kullanılmaktadır. Bu sayede süratli erişim kolaylaşmakta, kullanıcılar içerikleri, makaleleri, haberleri, düşünceleri, günlük yaşanmış olan olayları, fotoğrafları toplumsal medya aracılığı ile görebilmekte görüşlerini tekrar bu toplumsal ağ ile yansıtabilmektedir. Günümüz insanının sıkça dillendirdiği sosyal medyayı en kısa şekilde tanımlamak gerekirse akla gelen ilk kavram ‘paylaşmak’ olacaktır.

Teknoloji ile yaşamımızda büyük bir yer edinen sosyal medya, diğer geleneksel medyaların yerini çoktan almaya başladı. Sosyal medya, geleneksel medya platformlarıyla kıyaslandığında haiz olduğu avantajlar sebebiyle diğer platformlardan daha fazlaca tercih edilmeye başlanmıştır. Bu nedenle şirketlertarafından tercih edilen toplumsal medya oldukça fazla kullanılmakta ve her geçen yıl sosyal medyaya ayrılan bütçe daha da artış göstermektedir.Günümüzde birçok marka toplumsal ağları aktif olarak kullanıyor, toplumsal ağlar yardımıyla hedef kesime ve potansiyel müşterilere doğrudaniletişim kurabiliyor. Sağladığı avantajlar;

  • Reklam hedeflemesi nettir. Sosyal medyada artık sadecehüviyet bilgilerimizi değil bununla birlikte hobilerimizi sevdiğimiz müzikleri ve hatta konumumuzu bile paylaşır hale geldik. Bu da reklam vermek isteyen markalar için hedefleme yapmayı bir o kadarkolay hale dönüştürmüştür. Bir firmanın hedef kitlesinde 18-25 yaş grubu, bekar, erkek, üniversite mezunu, pop müziğe alaka duyan kişiler bulunduğunu varsayarsak bu hedeflemelerin tamamını Facebook reklam hedeflemeleriyle yaparak direkt bu kişilere ulaşılabilir. Geleneksel medyanın aksine sadece bu hedeflemedeki kişilere ulaşıldığı için bu hem maliyet hem zaman tasarrufu anlama gelirfakat geleneksel medyada reklam veren bir firma hedefleme olarak en fazlaca TV kanalı, reklam saati, TV programı hedeflemesini reyting sonuçları ışığında yapabilir.

  • Ayırdığınız reklam bütçesi ile doğru hedef kitlesine ulaşabilmek. Sosyal medyada maliyet geleneksel medyaya nazaran daha düşüktür. Bu da aslında fazlaca daha küçük bütçelerle reklam vermek istediğiniz doğru kişilere reklamlarınızı göstermeye olanak sağlıyor.

  • Sosyal medyada sık sık duyduğumuz cümle; “Eğer sosyal medya olmasaydı, şuan bir çayçı yada manav olurdum.”. Şöyle ki sosyal medya da herhangi bir öğrenim gerekliliği bulunmamaktadır. Sosyal medyada yayın yapmak isteyen herkes yer alabilir.

  • Anında güncellenebilmesi de öteki bir avantajıdır. Geleneksel medyada bir haber oluşturulduktan sonra değiştirilemez ancak ertesi gün düzeltmesi yayınlanabilir. Fakat durum sosyal medyada bu şekilde değildir. Anında değiştirmenize düzenlemenize imkan tanır.

Sosyal medya hızla gelişimini sürdürmektedir ve kendine yeni özellikler katarak oldukça süratli yayılmaktadır. Facebook, Twitter, Google Plus, Youtube, Pinterest, Instagram şeklinde platformlar aracılığıyla insanlar, dünya çapında iletişim ve etkileşim halindedir. Sosyal medya, kullanıcılarına herhangi bir sınırlama koymadığı herkesin laf hakkı olduğu bir platform olduğundan doğru kullanıldığında güçlü ve müessir bir konuma sahiptir.

Bursa Sosyal Medya Danışmanlığı

Bursa Sosyal Medya konusunda sizlere hizmet vermenin yanında. En iyi Sosyal Medya firmaları, en ucuz Sosyal Medya firmaları konusunda sizlere hizmet sağlamaktayız. Bursa Sosyal Medya yanında, İstanbul Sosyal Medya, Kocaeli Sosyal Medya, İzmir Sosyal Medya, Ankara Sosyal Medya, Balıkesir Sosyal Medya, Çanakkale Sosyal Medya, Bandırma Sosyal Medya, İnegöl Sosyal Medya, Muğla Sosyal Medya konularında sizlere hizmet vermekteyiz?

Bursa Sosyal Medya Danışmanlığı Fiyatları

Peki bu Sosyal Medya fiyatları ne kadardır?

Bursa Sosyal Medya fiyatları projenin şekline göre değişiklik göstermektedir. Ama Binary Girişim olarak sizlere en uygun fiyatı vereceğimizin garantisini vermekteyiz.