Bursa Broşür

Broşür, gerek sahip olduğu kadim geçmiş gerek güncellenebilir formatı sayesinde reklam ve tanıtım hizmetlerinin vazgeçilmez materyalidir. Amacına tam olarak hizmet eden bir broşür ile arzulanan hedefe ulaşmak elbette mümkün; ama dikkat edilmesi gereken önemli hususlar da var. Detaya inmeden önce temel bilgilerden de haberdar olmalıyız. Broşür nedir? Etkili bir broşür tasarımı nasıl yapılır? Broşür basımında nelere dikkat edilmelidir? Reklam ve tanıtım girişiminizden en verimli sonucu alabilmeniz için bilmeniz gerekenleri bir araya topladık.

Broşür Nedir?

Broşür, sözlükte çok az sayfalı kitap ya da kitapçık olarak tanımlanır. Sözlük anlamından ziyade reklamcılık alanındaki anlamına baktığımızda ise broşürü kısaca tanımlamak pek mümkün değil. Zira bu az sayfalı kitap ya da kitapçıklar sayesinde çok uzun yıllardır insanlar yeni işlerini tanıtma, mevcut işlerini büyütme, marka bilinirliklerini artırma gibi pek çok önemli icraatı gerçekleştirdi.

brosur nedir

Temelde tanıtımını ve reklamını yapmak istediklerinizin tek ya da birkaç sayfalık kitapçıklara basılması ile oluşturulan broşürler hala en etkin ve uygun reklam yöntemidir.

Broşür Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Yeni açacağınız firmanızın açılışını duyurmak için broşürleri kullanabilirsiniz. Kampanyalarınızı da broşür aracılığı ile çevrenize iletmeniz mümkün. İş değişikliğinizi, indirimlerinizi ilan edebileceğiniz gibi markanızın tanınırlığını artırmak amacı ile de broşür basımı ve dağıtımı yaptırabilirsiniz. Özetle broşürün kullanım alanı kısıtlanamayacak kadar geniştir.

brosur kullanim amaci

Broşürle Etkin Bir Tanıtım Nasıl Yapılır?

Broşür, etkili bir tanıtım materyali olabilir veya olmayabilir; bu durum aslında tamamen sizin elinizde. Neticede bir kağıdın üzerine yapılmış olan herhangi bir baskıyı broşür olarak nitelendirmek büyük bir hata olur.

Fikir, tasarım, basım, dağıtım aşamalarının hepsi broşürden beklenen geri dönüşte son derece önemlidir. Her bir basamakta eş miktarda önem ve özen gösterilmelidir. İyi bir broşür nasıl hazırlanır adım adım inceleyelim.

· Fikir Aşaması

Araştırma ve beyin fırtınası aşaması kesinlikle es geçilmemelidir. Bu aşamada broşürünüzün iskeletini oluşturacağınızı bilmelisiniz. Tanıtmak istediğiniz faaliyet ya da reklamını yapmak istediğiniz işyerinize ait fizibilite çalışmanızı yapmalısınız. Arz ve talep unsurlarını hesaba katın.

Siz ne arz ediyorsunuz, insanlar ne talep ediyor kesin çizgilerle belirleyin. Talepte bulunan hedef kitleniz kimlerden oluşuyor? Broşür tasarımı esnasında kullanılacak renklerde bile bu ön araştırma belirleyici olacaktır.

· Broşür Tasarımı

Gerekli tüm verileri topladınız ve ne istediğinize net bir biçimde kadar verdi iseniz tasarım detaylarına geçebilirsiniz. Tasarım aşamasında bilmeniz gereken birkaç önemli husus var.

broşür font

· Broşür, yazılar ve görselleri ile bir bütünlük arz etmelidir. Geneli bozan görseller veya yazı puntoları broşürünüzü anlamsız kılacaktır.

· Çok fazla resimli veya çok renkli broşür daha fazla dikkat çeken broşür demek değildir. Broşürün genelinin kaldırabileceği kadar, kafa karıştırmayan, dikkat dağıtmayan görseller kullanılması önemlidir. Okumayı güçleştiren tezat renklerin bir arada kullanılmasından kaçınılmalıdır. Örneğin, mavi üzerine kırmızı ya da kırmızı üzerine mavi yazı rahatsız edicidir.

· Yazı puntolarını çok fazla büyütmek ya da küçültmek broşürü okunmaz kılacaktır.

· İnsanların ellerine alır almaz atmak isteyecekleri bir tasarım yapmaktan kaçının.

· Çok bilinen tasarımlar her zaman çok güvenilir tasarımlar oldukları anlamına gelmez.

· Anlatmak istediklerinizi kısa ve akıcı cümlelerle kağıda dökün.

· Yazı ve görsel arasındaki dengeyi koruyun, birbirlerini boğmalarına müsaade etmeyin.

· Logonuza, ürünlerinize, vermek istediğiniz mesaja uygun renkler tercih edin. Gereğinden fazla renk kullanmayın.

· Broşürünüzün arka veya köşe kısmında adres, telefon gibi bilgilerinizin ve mümkünse bir harita görselinin bulunmasına dikkat edin.

· Özellikle katlamalı broşürlerde ön yüzde mutlaka çarpıcı, ilgi çekici bir görsel kullanılmalıdır.

· Broşürün ebadına da önem verin. İnsanların taşırken zorlanmayacağı, sizin de tüm istediklerinizi anlatabileceğiniz bir ebat tercih edin.

broşürde harita kullanimi

· Broşür Basımı

Broşürünüzden istediğiniz verimi alabilmeniz için önemli olan aşamalardan biri de basımdır. Basım kısmında kaliteden ödün verilmediğinde sonuç almak kolaylaşacaktır.

– Ofset baskı mı yoksa dijital baskı mı yapacağınıza karar verin. Gerçi günümüzde dijital baskı ile de ofset baskıdaki kadar çok sayıda baskı yapabilmek mümkün.

  • Kullanacağınız kağıdı belirleyin. Gramaj, ebat, doku, parlaklık bu kısımda karar vermeniz gereken detaylar. Kalitesiz bir kağıda ucuz broşür basımı, firmanızın marka kalitesini de olumsuz yönde etkileyecektir. Sanılanın aksine bu tarz basit detaylar, markanız hakkındaki kalite bilinci çok fazla etkilemekte.
bursa broşür
brosur kirim

– Kırım ve katlama detaylarına dikkat edin. Olması gereken yerden yapılmayan kırımlar çirkin bir görüntüye neden olur.

Bursa Broşür

Bursa Broşür konusunda sizlere hizmet vermenin yanında. En iyi Broşür firmaları, en ucuz Broşür firmaları konusunda sizlere hizmet sağlamaktayız. Bursa Broşür yanında, İstanbul Broşür , Kocaeli Broşür , İzmir Broşür, Ankara Broşür, Balıkesir Broşür, Çanakkale Broşür, Bandırma Broşür, İnegöl Broşür, Muğla Broşür konularında sizlere hizmet vermekteyiz?

Broşür Fiyatları

Peki bu Broşür fiyatları ne kadardır?

Broşür fiyatları projenin şekline göre değişiklik göstermektedir. Ama Binary Girişim olarak sizlere en uygun fiyatı vereceğimizin garantisini vermekteyiz.